.::[Sk1LeR1k's FORUM]::.

Welcome to Sk1LeR1k's FORUM
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si të përdorim IP dinamike si IP Reale

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Sk1LeR1k
Admin
Sk1LeR1k

Numri i postimeve : 56
Join date : 27/03/2009
Age : 24

MesazhTitulli: Si të përdorim IP dinamike si IP Reale   Tue Mar 31, 2009 3:22 am

Ne Kosove shumica e perdoruesve te internetit kane IP dinamike.

Kjo nga ana e sigurise eshte nje perparsi shume e madhe mirpo per webmaster-at eshte nje problem ne vete duke ja bere atyre te pamundeshme krijimin e serverave te ndryshem si FTP server, IRC server qe pamundeson krijimin e botneteve.

Mirpo egziston kjo mundesi qe te lejon qe IP juaj dinamike te shendrrohet DNS statike.

E vetmja e met e kesaj metode eshte qe duhet te krijosh nje user te ri cdo 30 dite mirpo DNS mund te qendroj i njejt.

Per ta pasur pa nderprerje kete metod duhet te paguhet.

Fillimisht shkojm ne: www.no-ip.com .

Per tu regjistruar direkt vizitojm kete link: www.no-ip.com/newUser.php

Fillimisht kontrollojeni Inboxin per nje email konfirmuese qe tju funksionoi Useri.

Me pas shkoni perseri ne No-Ip.com dhe kyceni.

Pasi qe te kyceni klikoni ne te djathte ne hapsiren Hosts/Redirects ADDMe pas mbushni te dhenat e kerkuara si me ndersa fushat tjera i leni te thata:

Tash pasi qe keni krijuar DNS statike shkarkoni kete program.

Pasi qe ta shkarkoni dhe instaloni kete program e hapni dhe jepni te dhenat qe jeni regjistruar me heret
Tashme pasi qe jeni kycur do tju hapet dritarja ne kete form, ju duhet te selektoni me tik hostin dhe klikoni me te djathten dhe zgjedhni "Update Checket Hosts/Groups Now"

Tash ne vend qe te perdorni IP tuaj ne krijim e servereve te ndryshem perdorni DNS statike si p.sh shadowc.no-ip.com

• Web: www.tutoriale-al.org


By : Sk1LeR1k Contact : aarindoox.-@live.com king
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://aarlinddi.albanianforum.net
 
Si të përdorim IP dinamike si IP Reale
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
.::[Sk1LeR1k's FORUM]::. :: Your first category :: Hack Tutorials-
Kërce tek: