.::[Sk1LeR1k's FORUM]::.

Welcome to Sk1LeR1k's FORUM
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si me Instalu AMX MODX në Counter Strike 1.6

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Sk1LeR1k
Admin
Sk1LeR1k

Numri i postimeve : 56
Join date : 27/03/2009
Age : 24

MesazhTitulli: Si me Instalu AMX MODX në Counter Strike 1.6   Sat Mar 28, 2009 11:52 am

Se pari shkarkone ket file : 4shared.com/file/24692301/e3916633/AMX_Mod_X.html

- Pas shkarkimit e boni EXTRACT (Klikojm me tastin e djatht mbi file dhe pastaj EXTRACT HERE)

- Hyni ne follderin me emrin AMX Mod X pastaj dy her klikoni ne INSTALLER

- Next - I accept terms ........... NEXT

- E zgjedhim opcionin SELECT MOD DIRECTORY dhe shkojm prap NEXT

- Tash shkojm dhe e instalojm ne C:/HLDS/cstrike dhe te CUSTOM GAME ADDON : e zgjedhim Counter-Strike

- Klikojm OK edhe ne fund Finish

- Te konfiguracioni skeni qa prekni kurgjo mir e keni

- Tash per mu llogirat si admin ne server me rcon veproni keshtu : rcon_password (pasvordi qe e keni len)

- E per amx comanda shkoni keshtu pasi jeni llogirat veproni keshtu : rcon amx_(ktu komanda e amx shkon)

- Per ata qe nuk i din ja ku i keni disa comanda dhe pershkrimin per qka perdoren : http://pro-killer.110mb.com/amx-cm.txt


Po tani hini ne www.aarlinddi.albanianforum.net edhe i merrni addons per cs 1.6 edhe i shtini ne C:\HLDS\Cstrike... edhe u kRy Very Happy

By : Sk1LeR1k Contact : aarlindoox.-@live.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://aarlinddi.albanianforum.net
 
Si me Instalu AMX MODX në Counter Strike 1.6
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
.::[Sk1LeR1k's FORUM]::. :: Your first category :: Counter Strike-
Kërce tek: